Sienų šiltinimas ir jų ypatumai.

Sienų šiltinimas, kaip ir stogo arba perdangos šiltinimas yra svarbus statybų etapas. Svarbu pasirinkti tinkamą šiltinimo būdą, šiltinimo storius ir žinoma medžiagas.

Sienų šiltinimas iš vidaus. Toks šiltinimas rekomenduojamas tik ekstra atvejais, kada nebėra galimybės atlikti sienų šiltinimo iš išorės. Jei sienų šiltinimas atliekamas iš vidaus, jis negali viršyti išorinio šiltinimo sluoksnio. Tokiu atveju yra didelė rizika, kad sienos pradės drėkti, atsiras pelėsio rizika, kadangi rasos taškas pasislenka arčiau gyvenamųjų patalpų. Šiltinti iš vidaus rekomenduojama kuo plonesniu sluoksniu, o geriausiai iš vis to išvengti ir šiltinimą atlikti iš išorės. Tai negalioja jei šiltinamas karkasinio tipo namas, kur vėliau bus įrengtas ventiliuojamas fasadas.

Šiltinimas iš išorės. Pats populiariausias būdas Lietuvoje, t.y. šiltinimas putų polistirolu. Tačiau vis dažniau klientai renkasi taip vadinamąjį ventiliuojamą fasadą. Tokiu atveju yra daromas karkasas iš lauko pusės, į kurį vėliau yra montuojama šiltinimo medžiaga. Karkasas gali būti montuojamas tiek ant seno rastinio namo, tiek ant naujai statomo mūrinio namo sienų. Šiltinimo medžiagos pasirinkimas galimas tiek birios pučiamos vatos, tiek lakštinės, ruloninės vatos, tiek atvirų ar uždarų porų poliuretanas. Viskas priklauso nuo galimo sienos storinimo, namo energinės klasės, ir nuo statybos ar tai nauja ar tai atliekama renovacija.

Dar vienas sienų šiltinimo būdas yra oro tarpo šiltinimas.

  • Sulaikyta šiluma - išaugęs pastato energinis naudingumas
  • Puiki garso, vandens ir drėgmės izoliacija
  • Sutaupyti šildymo kaštai

Kokį šiltinimo būdą pasirinkti?

Kokį šiltinimą pasirinkti priklauso nuo galimybės storinti sieną, norint pasiekti atitinkamą šiluminę varžą. Visa tai yra skaičiuojama atsižvelgiant į šiltinimo medžiagos šilumos laidumo koeficientą. Kokį būdą geriausiai pasirinkti šiltinimui, padėsime nuspręsti mes. Visi šiltinimo būdai turi skirtingą pasiruošimą.