Kodėl šiltinti perdangą?
Perdangos šiltinimas – kodėl reikia šiltinti perdangą? Daugeliui kyla šis klausimas. Atsakymas labai paprastas, jei Jūs nesiruošiate palėpėje įsirenginėti jokių gyvenamųjų patalpų, kam bereikalingai šildyti papildomą plotą, kuriame Jūs negyvensite. Dar ir dabar galima sutikti senesnės statybos namus, kuriuose yra paliktos šaltos palėpės, t.y. su nešiltintu stogu, bet šiltinta perdanga. Taip ir naujos statybos namuose dažnu atveju paliekamos negyvenamos šaltosios palėpės.
Perdangos šiltinimas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastesnis, nei šlaitinio stogo šiltinimas. Tačiau iš tiesų taip nėra. Prieš atliekant perdangos šiltinimą, reikia jam kruopščiai jam pasirengti. Dažnu atveju konstruktoriai, arba patys klientai nenurodo/nepamato apie šaltojoje palėpėje esančių nešančių sienų apšiltinimą. Visad kyla klausimas kam tai daryti? Tačiau neatlikus tokio sienų šiltinimo, jums gresia sienų peršalimas, arba net rasos taško susidarymas. Sienas apšiltinti galima tiesiog polistirolu, arba užpūsti atvirų porų poliuretano putomis. Kokiu storiu ir kokiu aukščiu tai atlikti priklauso nuo mūro.
Kitas svarbus aspektas yra natūralus šaltosios palėpės vėdinimas. Jis gali būti atliekamas išgręžiant skyles namo sienų skliautuose, taip pat įrengiant kaminėlius stogo konstrukcijoje, sumontuojant vėjo deflektorius ir kt.
Perdangos šiltinimas gali būti atliekamas:
- Biriomis vatomis
- Lakštinėmis, ruloninėmis vatomis
- Poliuretano putomis
Svarbu tinkamai įrengti garo izoliacinę plėvelę. Nuo jos priklausys šilumos išlaikymas vidaus patalpose, bei drėgmės nepatekimas į šiltinimo medžiagą.
Kaip pasirinkti?
Vienas dažniausių pasirinkimų perdangos šiltinimui yra biri arba lakštinė vata, taip pat atvirų porų poliuretano putos. Kokie privalumai ar trūkumai atsakyti gali mūsų specialistai, kurie pateiks Jums tinkamiausią sprendimą.