Sandarumo sistemos

Palėpės vėdinimas

No Comments

Šaltosios palėpės vėdinimas, ir kaip tai užtikrinti?

Kas tai yra šaltoji (negyvenama) palėpė?

Šaltoji palėpė arba nešildoma palėpė yra patalpa, naujai statomame ar renovuojamame pastate, bet neįtraukta į šildomąją dalį. Dažniausiai jos pagrindinė funkcija yra laikyti įvairius daiktus, mažai naudojamus, sezoniškus arba reikalaujančius nedaug vietos. Šaltos palėpės prieinamos per padarytus liukus su nuleidžiamais laiptais. Rekomenduotina tokius liukus įsirengti garažuose, arba jei įmanoma iš lauko, ypač naujai statomuose namuose, kad neprarasti gyvenamųjų patalpų sandarumo.

Kaip tinkamai įrengti, bei užtikrinti vėdinimą negyvenamoje palėpėje?

Geras šaltos palėpės vėdinimas gali būti užtikrintas įvairiais būdais. Štai keletas pagrindinių metodų:

Palėpės vėdinimas

Palėpės vėdinimas

Vėdinimo angos: Įdiegiant tinkamai išdėstytas vėdinimo angas palėpės sienose arba stoge, taip užtikrinant oro cirkuliaciją. Tai gali būti tradicinės angos arba ventiliaciniai kanalai.

Vėjo deflektoriai: Įrengiant juos visuose gyvenamojo namo pusėse, užtikrinant oro srauto patekimą į palėpę, ir ištraukimą iš palėpės.

Sienų arba stogo dangos medžiagos pasirinkimas: Kai kurios medžiagos, pvz., specialūs vėdinimo kaminėliai, arba vėdinimo membranos, gali būti naudojamos, kad būtų užtikrintas oro judėjimas per stogą.

Vėdinimo žarnos: Jų naudojimas padeda perkelti orą iš palėpės į lauką arba iš lauko į palėpę. Tai ypač naudinga esant dideliam oro susikaupimui palėpėje.

Automatinės vėdinimo sistemos: Šiuolaikinės automatizuotos vėdinimo sistemos gali reguliuoti oro srautus pagal oro drėgnumą, temperatūrą ar laiką, užtikrinant optimalų vėdinimą be  žmogaus įsikišimo.

Vėdinimo ventiliatoriai: Įdiegiant ventiliatorius, galima aktyviai skatinti oro cirkuliaciją palėpėje. Ventiliatoriai gali būti sumontuoti tiesiogiai ant sienų arba stogo, kad būtų optimizuota oro srautų judėjimo kryptis.

 

Kas nutinka netinkamai įrengus palėpės vėdinimą?

Netinkamai įrengus palėpės vėdinimą dažnu atveju jūs sutrumpinate stogo konstrukcijos (medienos) gyvavimo laikotarpį. Dėl besikeičiančių oro sąlygų, per didelės drėgmės ant paviršių, paviršiaus užšalimo, pelėsio ir kitų veiksnių stogo konstrukcijos mediena praras savo savybes labai greitai. O to įtakoje neatlaikys apkrovų, ir gali tekti keisti visą stogo konstrukciją. Kad palėpės vėdinimas atliktas netinkamai, tą galite pamatyti žiemą. Jei ant stogo dangos esantis sniegas šaltomis žiemomis tirpsta, nučiuožia, arba formuojasi varvekliai – vadinasi jūs ne tik blogai įsirengėte garo izoliacinę plėvelę, tačiau dar ir netinkamai vėdinate palėpę. Taip pat yra didelė tikimybė, kad pradės kauptis drėgmė ant stogo plėvelės, bei stogo gegnių, ko pasėkoje paviršiai pradės pelyti.

Vasarą, saulė prikaitina palėpę, ir jei nėra tinkamos jos ventiliacijos, gyvenamajame name bus žymiai šilčiau. Tad jei naudojate oro kondicionierius suvartosite daugiau elektros energijos.

Svarbu suprasti, kad palėpės vėdinimas yra būtinas, o jį įsirengti nėra sudėtinga. Jei turite abejonių, ar klausimų, visada esame pasiruošę Jums padėti.

 

 

Parašykite komentarą